MBA

Obecnie coraz bardziej popularnym kierunkiem kształcenia na poziomie wyższym okazuje się kierunek MBA, a więc w dosłownym brzmieniu – Master of Business Administration. Na czym polega ten fakultet? Dowiesz się o tym z poniższych fragmentów. Zapraszamy do lektury.

Rosnące zainteresowanie
Biorąc pod uwagę to, jak dużo pieniędzy można zarobić, decydując się na przyłożenie się do studiów w tym właśnie kierunku, nie ma się co dziwić, iż systematycznie przybywa studentów chcących rozwijać się czy to za pośrednictwem studiów magisterskich, pięcioletnich, czy też wybierających opcję trzyletniego licencjatu. Wyjątkowo powszechne w bieżącym czasie są też studia podyplomowe, które aby były możliwe do osiągnięcia wymagają przede wszystkim wykazania się rocznym doświadczeniem w pracy zawodowej. Z reguły, w tym ostatnim przypadku w grę wchodzą studia zaoczne. zwrot podatku śląskie Ich okres to jeden rok – maksymalnie dwa lata.

Jak to się zaczęło?
Studia na kierunku MBA po raz pierwszy pojawiły się w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia i były one nowością w Stanach Zjednoczonych. To właśnie USA jest kolebką Master of Business Administration. Pierwsze zajęcia w tym obszarze wiedzy zostały jednak zrealizowane między innymi w 1881 roku, kiedy to Wharton School of the University of Pennsylvania wprowadził program nauczania bazujący na przedmiotach typowo biznesowych. Była to wówczas pierwsza amerykańska szkoła działająca w tym zakresie. Na Starym Kontynencie natomiast posiadała ona swojego odpowiednika, a mianowicie Ecole des Hautes Etudes Commerciales. Była to szkoła działająca z inicjatywy Paryskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Także stworzona została ona i oficjalnie rozpoczęła swe funkcjonowanie w 1881 roku.