Cel i adresat

Do powszechnie dziś wybieranych zarówno na kierunek wiodący nauczany w trybie standardowych pięcioletnich studiów magisterskich, jak także jako studia podyplomowe, fakultetów nauczanych na poziomie wyższym zaliczyć należy MBA, a więc Master of Business Administration. Co daje ten angielskojęzycznie brzmiący kierunek? Na czym się on opiera i z myślą o jakiej grupie studentów został on opracowany? Spójrz poniżej.

Bazuje na…
pokrycia form /> Program MBA jaki proponują szkoły wyższe w naszym kraju to przede wszystkim rozległy zakres podstaw zarządzania. Słuchacze wykładów mogą zyskać konkretne wiadomości odnośnie praktycznych sposobów kontaktowania się biznesowo z potencjalną grupą odbiorczą proponowanych produktów czy też usług. Warto zatem zwrócić szczególną uwagę na to, że to sposób nauczenia się jak efektywnie komunikować się z całym zespołem pracowniczym, ale też położenie sporego nacisku na właściwe formowanie relacji interpersonalnych w ogóle. Studenci dowiadują się w trakcie studiów, jak wypaść profesjonalnie przed klientem, jak negocjować warunki, być asertywnym, na czym powinno polegać zawodowe podejście do podległych itd. Mogą zyskać wiedzę odnośnie wielokulturowego rynku pracowniczego, jak także poznać tajniki posługiwania się innowacyjnymi technikami o charakterze informatycznym.

Kto odbiorcą?
Jeżeli chce się rozpocząć kształcenie na kierunku MBA, konieczne okazuje się przede wszystkim pokazanie, iż ma się wyższe wykształcenie. W tym przypadku istotne jest podkreślenie, iż chodzi o co najmniej cztery lata doświadczenia w pracy zawodowej. W trakcie studiów człowiek uczy się psychologii zarządczej, zarządzania sprzedażą i marketingiem, psychologii zarządczej, zarządzania strategicznego i międzynarodowego oraz zarządzania zasobami ludzkimi.