Nie wiesz, jaki zawód sobie wybrać, aby mieć pewność, że w przyszłości znajdziesz dla siebie właściwą pracę, która będzie odpowiednio dobrze płatna? Zapraszamy do poczytania naszych informacji zawartych w niniejszym poradniku, który poświęcony został przybliżeniu kierunku MBA- Master of Business Administration.
Pięć tysięcy brutto?
Na taką kwotę oszacowano średnie zarobki sprzed paru lat absolwentów charakteryzowanego kierunku. Ci, którzy uzyskali dyplom MBA, w większości przypadków mają jednak możliwość zyskania znacznie większych sum pieniężnych niż wymienione pięć tysięcy złotych. Najczęściej w grę wchodzą stawki dwucyfrowe, w tym około dwudziestu pięciu tysięcy złotych. Skąd aż takie wysokie pensje? Wynika to z faktu, iż jest ogromne zapotrzebowanie na osoby z tego rodzaju doświadczeniem. Identyczna jest sytuacja w Stanach Zjednoczonych, gdzie w rankingach MBA uchodzi za jeden z najważniejszych kierunków. Podobne zestawienie przygotował także Forbes, z czego wynika, że wynagrodzenie osoby działającej w obszarze Master of Business Administration przekracza nawet o 50 tysięcy dolarów w skali rocznej wynagrodzenie pozyskiwane przez osoby dysponujące tytułem magistra innych kierunków.
Jak znaleźć zatrudnienie?
Wyszukanie pracy dobrze płatnej, dzierżąc dyplom Master of Business Administration czyli Magisterskich Studiów Menedżerskich, wcale nie jest trudne. Jest ogromne zapotrzebowanie na takich specjalistów, a trend ten nie przemija praktycznie od samego początku nauczania na tym kierunku – mowa tu o latach pięćdziesiątych minionego stulecia, kiedy to MBA zostało oficjalnie wprowadzone jako kierunek studiów w Stanach Zjednoczonych. Kurs czy studia w tym zakresie przeważnie uzupełniają posiadaną już wiedzę i trwają około dwóch lat.