MBA – wyłącznie dla zamożnych?

MBA czyli Master of Business Administration to kierunek zaliczany niewątpliwie do prestiżowych fakultetów, w ramach których mowa o ogromnych pieniądzach możliwych do zarobienia przez specjalistę dzierżącego tytuł absolwenta takich studiów. Zanim jednak zaczniesz swoją przygodę z MBA, powinieneś nieco zainwestować.
Nie dla młodziaków
Raczej bardziej popularne jest prowadzenie studiów MBA dla osób mających już tytuł licencjata czy też magistra, niemniej jednak w grę wchodzi tu zwłaszcza podjęcie się kształcenia w ramach studiów podyplomowych. Często to kierunek wybierany jako swego rodzaju uzupełnienie do tej pory posiadanej wiedzy – i teoretycznej, i praktycznej – przez osoby w wieku trzydziestu pięciu i więcej lat, dotychczas zajmujących stanowiska managerskie, czy też dyrektorskie. To świetny drzwi zewnętrzne gdynia sposób na wypracowanie technik biznesowych, jakie przełożą się na efektywniejsze zarządzanie, a tym samym na dużo większe zarobki.
Za drogo dla przeciętnego Kowalskiego
Jak za każde studia realizowane w szkołach prywatnych, a tym bardziej fakultety wykładane w ramach studiów podyplomowych, należy i za MBA trochę zapłacić. W grę wchodzą różne stawki, a to zależy między innymi od tego, jak długo trwają zajęcia, ile jest do wyrobienia godzin, semestrów, jakie uprawnienia absolwent broniący tytułu otrzymuje i czy w grę wchodzi nauczanie prowadzone w języku polskim, czy też angielskim. W naszym kraju za taki kierunek trzeba zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale jest to suma, która bardzo szybko się zwraca.