Mowa ciała na rozmowie kwalifikacyjnej – poradnik

Kiedy staniesz przed szansą zaprezentowania się jako kandydat na dane stanowisko, powinieneś umiejętnie pokierować rozmową kwalifikacyjną na którą zostałeś zaproszony. Nie chodzi tu o dosłowne werbalne przewodnictwo, lecz o to, żeby właściwie skontrolować swoją mowę ciała, która mówi o nas bardzo dużo. Co takiego? Spójrz poniżej.
Trzymanie rąk
Wiele zdradzają już ręce, z którymi zestresowani kandydaci często nie wiedzą co zrobić. Przekładanie ich, drobienie palcami, a także zakładanie ich wskazując na zamknięcie się na rozmówcę i skrępowanie jak najbardziej dobra firma odszkodowawcza nie jest pożądane. Warto pokazać, że potrafimy się skupić, ale też podkreślić, iż z uwagą słuchamy tego, kto do nas mówi i pokazujemy mu szacunek. Rozmówca, aby stwierdził, że jesteś solidnie skoncentrowany na przebiegu rozmowy, powinien ujrzeć u Ciebie naturalne, niewymuszone gesty rękoma, jakie mają być tylko instrumentami pomocnymi w płynnej wypowiedzi.
Tembr głos
Staraj się wypić przed rozmową kwalifikacyjną napój w temperaturze umiarkowanej, aby z nerwów nie zaschło Ci w ustach, a głos nie załamywał się, zdradzając https://piekarnia.sqlogic.pl/ Twoją niepewność. Co więcej, należy mówić powoli, ale nie przedłużać oraz kontrolować, czy nie jąkamy się. Poza tym, ci, którzy przybierają szybkie tempo mówienia, wydają się być bardziej inteligentni, a do tego kompetentni.
Wzrok
Nie rzucaj wzroku gdzie popadnie, wybierz sobie jakiś jeden punkt w pomieszczeniu, na który będziesz spoglądać, żeby móc zebrać myśli i skoncentrować się. Rozbiegany wzrok wskazuje wyłącznie na Twoją dezorientację, brak pewności siebie i stresowanie. Nie jest także zalecane, aby gapić się w rekrutera.